FB
ÚvodAktuálně > MaRS - 24 hodinový maraton...

MaRS - 24 hodinový maraton s roztroušenou sklerózou

MaRS je 24hodinový maraton, během kterého cvičí pacienti s roztroušenou sklerózou.

Je jedinou celostátní sportovně osvětovou kampaní v oblasti roztroušené sklerózy u nás, které se aktivně účastní pacienti, fyzioterapeuti, lékaři a široká veřejnost po celé republice i v zahraničí.

Má dva hlavní cílemotivovat diagnostikované s RS ke zdravému životnímu stylu a pravidelnému pohybu a působit osvětově na širokou veřejnost.

Cvičení probíhá v tělocvičnách a posilovnách po celé republice, buď formou kruhového tréninku nebo skupinových cvičení.

Maraton iniciovali v roce 2012 samotní pacienti. Připojují se i celé firemní týmy, které mohou být v počtu od čtyř do dvanácti osob. Princip firemního teambuildingu umožňuje nákladovou úhradu startovného, pro jednotlivce je vstupné dobrovolné.

Mottem MaRSu je skládačka (puzzle) – ke cvičení v Praze se postupně připojují jednotlivé regiony po celé republice. Spojení probíhá přes internet či telefonicky.

Myšlenkou maratonu MaRS je idea pospolitosti, týmového ducha a sounáležitosti. Znakem projektu je proto puzzle, symbolizující skládání vzájemně propojených sportovišť v různých městech a různých forem cvičení. Centrálním místem je Praha, kde probíhá nonstop cvičení celých 24 hodin. Během této doby se k Praze připojují cvičením na dvě desítky dalších regionů zastřešených Unií Roska, rehabilitačními pracovišti a specializovanými středisky pečujícími o pacienty s roztroušenou sklerózou v ČR i v zahraničí.

mars_logo-uni_1455280210.png

Fotogalerie

MaRS 2017 Remus

Dárcovská SMS

Pokud chcete pomoci pacientům s roztroušenou sklerózou, pošlete na tel. číslo 87777 sms ve tvaru:

DMSmezeraIMPULS

Pokud chcete pomáhat pacientům roztroušenou sklerózou po celý rok, pošlete sms ve tvaru:

DMSmezeraROK
mezeraIMPULS

Po dobu 12 měsíců se z čísla Vašeho mobilního telefonu strhává jednou měsíčně finanční částka 30,- Kč. Cena jedné DMS je 30,- Kč. Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.

Darujte platební kartou

Pokud preferujete jiné způsoby platby, například převodem na účet, nebo paysec, prosím iniciujte platbu z našeho profilu na Darujspravne.cz, který nám pomáhá s realizací online a mobilních plateb.

Darujtespravne.cz

Podpořte nás

Pokud byste nám chtěli vyjádřit svou podporu, pošlete nám příspěvek na následující účty u Komerční banky:

běžný účet:
19-2833670227/0100

IBAN:
CZ5 401 000 000
192 833 670 227

 

Kudyznudy.cz

 

Medical Tribune

Vše o roztroušené skleróze

Kdo jsme a co děláme?

Impuls vznikl za účelem podpory projektů zabývajících se zajištěním komplexní a kvalitní léčby, výzkumem a osvětovou činností demyelinizačních onemocnění, především roztroušené sklerózy mozkomíšní

CANF