Koupelnuální umění pomáhalo

Koupelnové studio Perfecto design oslavilo deset let na trhu vernisáží, na níž bylo pro NFI vydraženo 18200 Kč.


Vernisáž nazvaná "Konečně v Louvru", která se konala poslední květnové pondělí v pražské Galerii Café Louvre, představila netradiční koupelnuální umění. Cílem bylo důstojné zakončení první dekády na trhu i představení novinek z koupelnového světa zcela „po svém“ a netradičně.

Hosté mohli obdivovat například umyvadlo zasazené do živého mechu, velkoformátovou dlaždici zaseklou přímo do obrazu nebo dadaistickou asambláž koupelnových doplňků. Poprvé byla rovněž představena kombinace virtuální reality a reálného koupelnového vybavení, kdy si na vystavené objekty ve virtuální koupelně mohli návštěvníci dokonce sáhnout. 


NapusťTe si virtuální vanu

Možné bylo i pustit si sprchu, zapnout rádio nebo se podívat, jak by koupelna vypadala s různými povrchy, či ochutnat kohoutkovou vodu vychlazenou na přesnou teplotu, a navíc si vybrat, zda chtějí perlivou, jemně perlivou či neperlivou.

Za ideou výstavy koupelnového studia Perfecto Design stojí kreativní mistři Ondřej Nekuda a Martin Málek. Vlastní objekty pak vytvořil tým studia – Jiří Drahota, Michal Petráš, Simona Belicová a Jakub Kolek.

Součástí vernisáže byla i dražba ve prospěch Nadačního fondu IMPULS. Vydražila se třeba Rubikova kostka, kterou nelze ani rozložit, ani složit. Díky výtěžku ve výši 18 200 Kč může fond celý rok sbírat data důležitá pro hledání léčby této dosud nevyléčitelné choroby od 57 pacientů.