FB
Úvod > MS centra

MS centra

V České republice existuje 15 MS Center, která jsou zaměřena na diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění centrálního nervového systému, především na roztroušenou sklerózu mozkomíšní.

Metodicky a superkonsiliárně je vedoucím centrem v České republice MS Centrum při Neurologické klinice 1. LF UK a Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Seznam českých MS Center

Proč potřebujeme MS Centra?

MS Centra vznikla především za účelem:

  • Zajištění specializované diagnostiky a léčby roztroušené sklerózy mozkomíšní, jiných demyelinizačních a autoimunních onemocnění CNS.
  • Soustředění pacientů, u nichž nelze provést odpovídající diagnostiku a terapii na nižších stupních základní a regionální péče.
  • Zajištění léčby a speciálních postupů (například pulsní imunosuprese, léčba interferonem-beta, kopolymerem-1, intrathékálními cytostatiky, intravenózními imunoglobuliny, botulotoxinem za kontrol EMG, hodnocení účinku nových farmak), které vyžadují zároveň sledování imunologických či elektrofyziologických parametrů.
  • Zajištění komplexní léčby, jejíž součástí je specializovaná neurorehabilitace.
  • Zajištění školení (jak na úrovni pregraduální, tak postgraduální) v oboru demyelinizačních onemocnění, včetně vedení programů kontinuálního vzdělávání.
  • Realizace vědecko-výzkumné činnosti v oboru demyelinizačních onemocnění.
  • Spolupráce českých a mezinárodních center v oboru demyelinizačních onemocnění.

Činnost center je financována z prostředků zdravotního pojištění a z dalších zdrojů v rámci hospodaření Neurologických klinik. Některé speciální činnosti jsou částečně nebo plně financovány z grantových prostředků a z úhrad sponzorů.

MaRS 2017 Remus

Dárcovská SMS

Pokud chcete pomoci pacientům s roztroušenou sklerózou, pošlete na tel. číslo 87777 sms ve tvaru:

DMSmezeraIMPULS

Pokud chcete pomáhat pacientům roztroušenou sklerózou po celý rok, pošlete sms ve tvaru:

DMSmezeraROK
mezeraIMPULS

Po dobu 12 měsíců se z čísla Vašeho mobilního telefonu strhává jednou měsíčně finanční částka 30,- Kč. Cena jedné DMS je 30,- Kč. Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.

Darujte platební kartou

Pokud preferujete jiné způsoby platby, například převodem na účet, nebo paysec, prosím iniciujte platbu z našeho profilu na Darujspravne.cz, který nám pomáhá s realizací online a mobilních plateb.

Darujtespravne.cz

Podpořte nás

Pokud byste nám chtěli vyjádřit svou podporu, pošlete nám příspěvek na následující účty u Komerční banky:

běžný účet:
19-2833670227/0100

IBAN:
CZ5 401 000 000
192 833 670 227

 

Kudyznudy.cz

 

Medical Tribune

Vše o roztroušené skleróze

Kdo jsme a co děláme?

Impuls vznikl za účelem podpory projektů zabývajících se zajištěním komplexní a kvalitní léčby, výzkumem a osvětovou činností demyelinizačních onemocnění, především roztroušené sklerózy mozkomíšní

CANF