FB
ÚvodMS centra > Olomouc

MS Centrum při neurologické klinice FN, Olomouc

Základní informace

Centrum pro demyelinizační onemocnění se zabývá diagnostikou, léčbou a superkonsiliárním vyšetřením nemocných trpících roztroušenou sklerózou. V průběhu hospitalizace je prováděna kombinovaná imunosuprese-methylprednisolon-mitoxantron, cyclophospamide-methylprednisolon, je aplikována pulzní imunosuprese. V centru jsou sledováni pacienti léčení interferopnem beta a copaxonem. Centrum využívá dg. komplement dostupný na klinice – likvorologická laboratoř, EEG a EMG laboratoř. V rámci FN je zajištěna spolupráce s oddělením klinické imunologie, urologickou klinikou (urodynamické vyšetření), s osteocentrem III. interní kliniky, s endokrinologickou a hepatol. poradnou I. interní kliniky, s hematologickkou klinikou, odd. RHB, s psychiatrickou klinikou. Externí spolupráce je zajištěna s imunologickou laboratoří v Brně – Modřicích. Centrum spolupracuje s organizací ROSKA.

Kontakt

Praktické informace

Ordinační hodiny centra pro demyelinisační onemocnění je každé pondělí a středu od 9–12 hodin.

Do Centra pro demyelinizační onemocnění.se mohou pacienti objednávat telefonicky (+420 585 853 436), písemně (Centrum demyelinizačních onemocnění I. P. Pavlova Olomouc 775 20), e-mailovou korespondencí (lenka.kalandrova@fnol.cz, monika.kostalkova@fnol.cz).

Personální obsazení MS Centra

vedoucí

sekundární lékaři

sestry

psycholožka

pacientské organizace

MaRS 2017 Remus

Dárcovská SMS

Pokud chcete pomoci pacientům s roztroušenou sklerózou, pošlete na tel. číslo 87777 sms ve tvaru:

DMSmezeraIMPULS

Pokud chcete pomáhat pacientům roztroušenou sklerózou po celý rok, pošlete sms ve tvaru:

DMSmezeraROK
mezeraIMPULS

Po dobu 12 měsíců se z čísla Vašeho mobilního telefonu strhává jednou měsíčně finanční částka 30,- Kč. Cena jedné DMS je 30,- Kč. Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.

Darujte platební kartou

Pokud preferujete jiné způsoby platby, například převodem na účet, nebo paysec, prosím iniciujte platbu z našeho profilu na Darujspravne.cz, který nám pomáhá s realizací online a mobilních plateb.

Darujtespravne.cz

Podpořte nás

Pokud byste nám chtěli vyjádřit svou podporu, pošlete nám příspěvek na následující účty u Komerční banky:

běžný účet:
19-2833670227/0100

IBAN:
CZ5 401 000 000
192 833 670 227

 

Kudyznudy.cz

 

Medical Tribune

Vše o roztroušené skleróze

Kdo jsme a co děláme?

Impuls vznikl za účelem podpory projektů zabývajících se zajištěním komplexní a kvalitní léčby, výzkumem a osvětovou činností demyelinizačních onemocnění, především roztroušené sklerózy mozkomíšní

CANF