FB
Úvod > Vše o nadačním fondu

Nadační fond Impuls

Základní informace

Nadační fond IMPULS se sídlem v Kateřinské 30 byl založen dne 6. dubna 2000 s cílem finančně podporovat projekty v oblasti vědy, výzkumu a terapie roztroušené sklerózy. Přispívá i na fyzioterapii a psychoterapii, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, podílí i na realizaci vědeckých výzkumů, studijní a osvětové činnosti o roztroušené skleróze.

Pomoc nadačního fondu je dlouhodobá, financované projekty přináší trvalou hodnotu. Největší důraz klade na transparentní využití svěřených prostředků a dosah na co nejvyšší počet pacientů.

Původní ideou bylo vytvořit pro nemocné s roztroušenou sklerózou mozkomíšní centrum zajišťující komplexní a kvalitní péči. To je možné komplexní léčbou na nejvyšší úrovni, která je zajišťována speciálně vyškoleným týmem zdravotníků v důstojném a potřebně vybaveném prostředí, a dále informovaností nemocných o nemoci samé, její léčbě a možnosti, jak s ní kvalitně žít.

Dnes je po celé republice 15 specializovaných RS center. Stále však nejsou dostatečně finančně podporována, aby mohla plně poskytovat pacientům komplexní léčbu, zahrnující fyzioterapeuty, psychoterapeuty, sociální pracovníky a další odborníky, jak tomu je ve vyspělých zemích.

Z prostředků Nadačního fondu IMPULS jsou v těchto centrech hrazeny léčebné přístroje a pomůcky pro rehabilitaci (pohyblivý chodník, rotoped) a další chybějící vybavení (počítač, infuzní křesla, polohovací lůžka...).

Nadační fond IMPULS se podílí na realizaci řady výzkumných projektů (například vliv vysokodávkované imunoablace s podporou autologních hematopoetických kmenových buněk, vliv kombinace interferonu beta se steroidy a azathioprinem, vliv aerobní zátěže na fyzickou zdatnost a únavu, sledování aktivačních markerů a hladin myelinového bazického proteinu v likvoru, vliv pulsní léčby mitoxantronem, prevence postpunkčního syndromu, výskyt autoimunitních poruch štítné žlázy, sfinkterové poruchy).

V roce 2013 spustil Nadační fond IMPULS největší vědecko výzkumný projekt ve své dosavadní historii - jediný celostátní Registr pacientů s RS (ReMuS).

Ze spolupráce s RS centry vyplynula postupem času také podpora dalších projektů. Za všechny jmenujme:

  • MaRS - 24hodinový cvičební Maraton s roztroušenou sklerózou,
  • terapeutické programy pro pacienty - např. projekt "Potkala duše s tělem" na Monínci ve spolupráci s Centrem pro demyelinizační poruchy Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze,
  • vzdělávací semináře a odborné akce jako je prestižní mezinárodní vědecké sympózium Jedličkovy dny.

V současné době se pracuje na tvorbě nových webových stránek, které budou informovat o aktivitách Nadačního fondu IMPULS a o nejnovějších poznatcích v diagnostice a možnostech léčby roztroušené sklerózy mozkomíšní.

IMPULS - nadační fond - idatabaze.cz
Nadace a nadační fondy - idatabaze.cz
MaRS 2017 Remus

Dárcovská SMS

Pokud chcete pomoci pacientům s roztroušenou sklerózou, pošlete na tel. číslo 87777 sms ve tvaru:

DMSmezeraIMPULS

Pokud chcete pomáhat pacientům roztroušenou sklerózou po celý rok, pošlete sms ve tvaru:

DMSmezeraROK
mezeraIMPULS

Po dobu 12 měsíců se z čísla Vašeho mobilního telefonu strhává jednou měsíčně finanční částka 30,- Kč. Cena jedné DMS je 30,- Kč. Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.

Darujte platební kartou

Pokud preferujete jiné způsoby platby, například převodem na účet, nebo paysec, prosím iniciujte platbu z našeho profilu na Darujspravne.cz, který nám pomáhá s realizací online a mobilních plateb.

Darujtespravne.cz

Podpořte nás

Pokud byste nám chtěli vyjádřit svou podporu, pošlete nám příspěvek na následující účty u Komerční banky:

běžný účet:
19-2833670227/0100

IBAN:
CZ5 401 000 000
192 833 670 227

 

Kudyznudy.cz

 

Medical Tribune

Vše o roztroušené skleróze

Kdo jsme a co děláme?

Impuls vznikl za účelem podpory projektů zabývajících se zajištěním komplexní a kvalitní léčby, výzkumem a osvětovou činností demyelinizačních onemocnění, především roztroušené sklerózy mozkomíšní

CANF