NFI v knize úspěšné americké fundraiserky

Nadační fond IMPULS je součástí nové knihy fenomenální americké fundraiserky Lynne Twistové Duše peněz.


V příjemné atmosféře byl v úterý 10. října 2017 byl v pražském Cafe Salsa pokřtěn překlad publikace Soul of Money, v níž jsou shrnuty třicetileté zkušenosti a postřehy úspěšné aktivistky z projektů rozvojové pomoci v mnoha částech světa.

Lynne Twistová, která za svou kariéru získala již více než 150 milionů dolarů na charitativní účely, v rámci publikace představuje devět hlavních oblastí dárcovství. Do každé z nich byl vybrán jeden tip, takže z více než tří set neziskových organizací působících v České republice se jich do knihy Duše peněz dostalo jen devět. „Je skvělé, že jednou z nich jsme právě my,“ říká předsedkyně správní rady Nadačního fondu IMPULS Kateřina Bémová.

V kapitole Vzdělávání a výzkum se čtenáři mohou dočíst, že NFI je jediným nadačním subjektem v Česku, který se specializuje výhradně na pomoc v oblasti roztroušené sklerózy. Dozvědí se rovněž, že svým darem mohou přispět na fyzioterapii a psychoterapii ve specializovaných RS centrech, na medicínský výzkum, vzdělávací programy pro pacienty, jejich rodiny i zdravotnický personál či v neposlední řadě i na osvětu.

Vedle představení devíti oblastí dárcovství autorka v knize vypráví, jak dělat fundraising, aby z něj byl společenský užitek, ale také potěcha pro dárce samotné. Duše peněz tedy není jen neocenitelným zdrojem inspirace pro pracovníky neziskových organizací, kteří se zabývají fundraisingem, ale je určena také všem přemýšlivým lidem, kteří by se rádi vymanili z bludného kruhu neustálé honby za penězi.

„Duše peněz je knížka, která zpytuje lidskou duši, popisuje, jací jsme, za čím se bláhově pachtíme, jak peníze vyděláváme a jak je nesmyslně utrácíme. Naučí nás ale také osvobodit se ze závislosti na penězích a vynakládat je účelně tak, aby měnily náš svět k lepšímu,“ říká Tereza Fryntová z Fóra dárců, na jehož portálu Daruj správně má NFI dlouhodobou sbírku.