Cesta za duhou vede oblíbenými místy

Na pražském Náměstí Míru v pondělí odstartovala výstava děl pacientů s RS.


Tématem 15. jubilejního ročníku Cesty za duhou jsou „Vaše oblíbená místa“. „Původně jsme pro tento ročník zvolili téma Významné stavby Prahy 2, kvůli místu, kde se letos výstava koná. Posléze jsem ho na základě reakcí upravila na širší záběr,“ uvedla během vernisáže kurátorka výstavy Veronika Bratrychová.

Výstava je tak trojtématická, neboť některá díla skutečně reflektují stavby druhé pražské městské části, jiná Prahu jako takovou a ostatní jiná místa, která pro autory hodně znamenají. Přenést se tedy na výstavě můžeme z metropole třeba do Brna či Litomyšle, ale také na Ukrajinu nebo do Barcelony.

Na vernisáži se sešli jak organizátor výstavy, kterým je NFOZP, tak i všichni partneři, včetně Nadačního fondu IMPULS, Unie Roska, Městské části Praha 2, společnosti Ceros či firmy Merck a nechyběla ani vedoucí RS Centra Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, CSc. „Umění umožňuje pacientům někam nasměrovat přetékající emoce a přetvořit je,“ vysvětluje terapeutický účinek tvorby.

Závěr vernisáže doplnila hudební vložka, s kytarou vystoupil Matěj Bok, který dvě skladby klasické hudby obohatil závěrečnou vlastní skladbou Na paměť léta.

Výstavu v 1. patře Úřadu městské části Praha 2 si zájemci budou moci prohlédnout až do 10. prosince 2017 v době úředních hodin radnice. Více o Cestě za duhou čtěte v článku Pojďte s námi za duhou.