Logo ReMuS, Registr pacientů s roztroušenou sklerózou

Jedinečný koncert k 10 letům registru ReMuS

Koncert k 10 letům registru ReMuS, jediného celostátního registru v České republice, který shromažďuje informace o roztroušené skleróze a který provozuje Nadační fond IMPULS, proběhne ve čtvrtek 2. listopadu od 20 hodin v Refektáři Emauzského kláštera. Vstup od 19:15.

02/
11/
2023

Fotogalerie koncertu

Foto: Petr Vreštiak

Programová aktualita

Život lékaře bývá pestrý a přináší ze dne na den spoustu nečekaných situací. Právě jedna taková zkřížila Ingrid Menky plánované vystoupení v Praze.

O skvělý program však nepřijdete, ke koncertu Kateřiny Marie Tiché chystáme hned několik překvapení.

Věříme, že si večer s námi užijete!

― 25. 10. 2023

Kateřina Marie Tichá, černobílý záběr z koncertu

„Registr ReMuS existuje a může existovat jen díky společné práci a úsilí mnoha lidí, samozřejmě počínaje pacienty, kolegy v RS centrech a týmu v zázemí registru. Nezastupitelnou roli hrají také partneři z oblasti léčby a státních institucí,“ uvádí ředitel registru ReMuS Jiří Drahota a dodává: „Jubileum registru bychom tak rádi oslavili společně s Vámi všemi. Akce slibuje nejen nezapomenutelný akustický hudební zážitek v provedení skvělých zpěvaček Kateřiny Marie Tiché a Ingrid Menky, ale také příležitost podpořit registr ReMuS v dalším výzkumu roztroušené sklerózy. Těšit se můžete i na setkání s kolegy z týmu registru a RS center nebo skleničku dobrého vína, připraveno bude i drobné občerstvení.“

To, že na koncertě vystoupí právě Kateřina Marie Tichá společně s Ingrid Menky, není náhoda. Obě zpěvačky se totiž v oblasti roztroušené sklerózy léta angažují. Úspěšná česká písničkářka a předloňská držitelka hudební ceny Anděl Kateřina Marie Tichá přímo v registru ReMuS léta pracovala. Ingrid Menky je bratislavskou neuroložkou, právě díky ní se několikrát konal také na Slovensku náš Maraton s roztroušenou sklerózou MaRS a před čtyřmi lety v říjnu vystoupilo její uskupení Ingrid Menky & Band na pražském benefičním koncertě Roztroušeně spojeni. Také ten se uskutečnil na podporu registru ReMuS. „Nesmírně nás těší, že se tyto dvě dámy, které odvedly obrovský kus práce nejen pro českou a slovenskou hudební scénu, ale i pro nemocné s RS, společně potkají na pódiu,“ říká Jiří Drahota.

Vstupenky na tuto jedinečnou akci můžete zakoupit přes GoOut nebo přes uvedený QR kód za 250 Kč. Celá částka slouží pro úhradu nákladů, případný přebytek pak bude použit na rozvoj registru ReMuS.

Emauzský klášter (foto: VitVit)
Newsletter registru ReMuS

Příležitostně Vám budeme zasílat novinky z oblasti výzkumu roztroušené sklerózy a registru ReMuS formou digitálního newsletteru.